Szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca Aquafin-RB400

Wilgoć gruntowa może mieć fatalne skutki dla budynków – zwłaszcza tych starych, wymagających renowacji czy modernizacji. Dlatego też podczas planowania gruntownego remontu, do listy naszych zakupów powinniśmy dopisać porządną zaprawę uszczelniającą, która pozwoli nam na podjęcie dalszych prac. Wśród produktów dostępnych na rynku mocnym graczem jest firma Schomburg, producent grubowarstwowej, szybkowiążącej hybrydowej zaprawy uszczelniającej Aquafin-RB400. To produkt umożliwiający uszczelnianie budynków w punktach stykających się z gruntem, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz.

Korzyści z uszczelniania zaprawą Aquafin-RB400

Zapytacie zapewne (a jeśli nie zapytacie, i tak odpowiemy) co takiego jest w tym produkcie, że go polecamy. Wymieniać można długo, ponieważ do listy zalet możemy zaliczyć:

Te wszystkie elementy zapewniają niezwykłą trwałość, która spowalnia starzenie się powłok i chronią budynek przed czynnikami atmosferycznymi. Nie ma więc nic dziwnego, że fachowcy chętnie wybierają szybkowiążącą, zaprawę uszczelniającą Aquafin-RB400. Pozwala ona też przede wszystkim na szybki postęp prac, dzięki temu, że już po trzech godzinach możliwe jest położenie kolejnych warstw.

Gdzie można stosować zaprawę hybrydową?

Środek, o którym mowa, ma wyjątkowe działanie uszczelniające i może być stosowany na różnych powierzchniach, zarówno na ścianach poniżej poziomu gruntu, jak i na poziomie cokołowym. Zaprawa uszczelniająca sprawdzi się doskonale na powierzchniach ścian i posadzek. Ma zastosowanie:

Przygotowanie podłoża przed nałożeniem zaprawy Aquafin-RB400

Produkt powinien zostać nałożony na odpowiednio przygotowaną powierzchnię – równą i czystą. Dlatego przed nałożeniem zaprawy uszczelniającej, powinniśmy upewnić się, że ściana lub posadzka posiada wypełnione spoiny i równą, zwartą powierzchnię. Brak gniazd żwirowych, spękań, ostrych krawędzi sprawi, że wiązanie będzie trwalsze. To samo dotyczy wszelkich materiałów, które zmniejszają przyczepność – kurz, olej, farba, warstwy spiekowe czy luźne elementy sprawią, że wykonana praca pójdzie na marne. Jeśli na powierzchniach występują takie elementy, należy je zeszlifować, wypełnić bądź usunąć, zaś narożniki i krawędzie – sfazować.

Dobrym wyborem na podłoże są materiały takie jak: beton charakteryzujący się gęstą, zwartą strukturą, tynk P II i P III, jastrych cementowy czy mury o pełnych spoinach. Możliwe jest także pokrycie starych podłoży zawierających bitum.

W przypadku istniejącej starej izolacji, powinna ona zostać pokryta warstwą kontaktową – szpachlowaniem drapanym.

Aplikacja zaprawy Aquafin-RB400

Szybkoschnącą zaprawę uszczelniającą, dostępną w opakowaniu 20 kg można aplikować ręcznie lub maszynowo – za pomocą pędzla, pacy lub metodą natryskową. Sama aplikacja powinna odbywać się na podłożu o temperaturze od 5° do 30° Celsjusza. Względna wilgotność aplikacji to 50%. Zużycie materiału wynosi 1,2 kg/m2/mm.

Hybrydowa technologia szybkowiążącej zaprawy uszczelniającej Aquafin-RB400 gwarantuje wygodną, szybką i sprawną pracę, a także długotrwałe efekty, utrzymujące się w każdych warunkach. Te czynniki wraz z innowacyjnością produktu sprawiają, że jest on liderem na swoim rynku, docenionym m.in. nagrodą TopBUILDER 2020, ale przede wszystkim – zaufaniem wykonawców, chętnie korzystającym z jej możliwości.