Partnerzy

Sika Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Sika – jednego ze światowych liderów na rynku producentów specjalistycznych produktów chemicznych dla branży budowlanej oraz przemysłu.

Firma jest obecna w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach. Globalna sieć oddziałów Sika pozwala na zdecydowanie szybsze wprowadzanie najnowszych technologii oraz elastyczne dostosowywanie się do rozmaitych potrzeb klientów na zróżnicowanych rynkach.

W Polsce firma istnieje od roku 1991, jednakże materiały Sika znane są w naszym kraju od dziesięcioleci. W ciągu ponad 20-stu lat istnienia na rodzimym rynku, firma osiągnęła wiodącą pozycję w sektorze specjalistycznej chemii budowlanej dla budownictwa inżynieryjnego i jest obecna we wszystkich segmentach tej branży.

http://pol.sika.com

Produkty Sika w Łodzi i regionie łódzkim są stosowane przy wielu specjalistycznych realizacjach, głównie w budownictwie inżynieryjnym w tym – obiekty komunikacyjne (tunele, mosty, kładki dla pieszych), obiekty oczyszczalni ścieków, energetyce. Produkty te są również wykorzystywane w budownictwie kubaturowym. Wykonywane prace były związane między innymi z naprawą i zabezpieczeniem konstrukcji betonowych, wzmacnianiem – podnoszeniem nośności konstrukcji, zabezpieczaniem posadzek chemoodpornymi powłokami żywicznymi, zabezpieczaniem obiektów przeciwwodnymi powłokami hydroizolacyjnymi, wypełnianiem i uszczelnianiem dylatacji.

Produkty Sika w Łodzi – naprawa i zabezpieczenie konstrukcji betonowych

Najczęściej stosowane produkty Sika w Łodzi przy pracach związanych z naprawą i zabezpieczeniem konstrukcji betonowych są:

 • Zabezpieczenie antykorozyjne zbrojenia i warstwa sczepna SikaRepair-10F – gotowa, jednoskładnikowa zaprawa cementowo-polimerowa (PCC/SPCC) zawierająca mikrokrzemionkę przeznaczona do wykonywania warstw zabezpieczających odsłonięte zbrojenie oraz warstw sczepnych w systemie Sika® Repair F.
 • Zaprawa do napraw betonu SikaRepair-13F – gotowa, jednoskładnikowa zaprawa polimerowo-cementowa (PCC), zawierająca mikrokrzemionkę, zbrojona włóknami syntetycznymi, spełnia wymagania dla zaprawy naprawczej klasy R4.
 • Zaprawa wyrównawcza SikaRepair-30F – gotowa, jednoskładnikowa, wyrównawcza zaprawa polimerowo-cementowa (PCC/SPCC), zawierająca mikrokrzemionkę, spełnia wymagania dla zaprawy naprawczej klasy R3.
 • Powłoka ochronna na beton Sikagard-680 S – jednoskładnikowy, rozpuszczalnikowy materiał powłokowy na bazie żywicy metakrylowej, odporny na warunki atmosferyczne, procesy starzenia i alkalia.
 • Przenosząca zarysowania powłoka ochronna na beton Sikagard-550 W Elastic – jednoskładnikowy, plastyczno-elastyczny materiał powłokowy na bazie żywicy akrylowej, utwardzający się pod wpływem promieniowania UV, o doskonałych właściwościach przenoszenia zarysowań podłoża.

Produkty Sika w Łodzi – wzmacnianie, podnoszeniem nośności konstrukcji

Przy specjalistycznych pracach związanych z naprawą i zabezpieczeniem konstrukcji betonowych najczęściej stosowanymi materiałami są:

 • Taśmy z włókien węglowych do wzmocnień konstrukcji SikaCarboDur – do wzmocnień konstrukcji żelbetowych, betonowych, drewnianych, stalowych i murowych.
 • Tkanina z włókien węglowych SikaWrap – przeznaczona do wzmacnianie konstrukcji żelbetowych, murowanych i drewnianych w celu zwiększenia ich wytrzymałości na zginanie i/lub ścinanie.
 • Dwuskładnikowa żywica epoksydowa Sikadur-330 – bezrozpuszczalnikowa, tiksotropowa żywica epoksydowa do impregnacji i klejenia.
 • Klej do wzmocnień konstrukcyjnych Sikadur-30 – bezrozpuszczalnikowy, dwuskładnikowy klej na bazie żywic epoksydowych i specjalnych wypełniaczy stosowany do wzmocnień konstrukcji w normalnych temperaturach.

Produkty Sika w Łodzi – zabezpieczanie przeciwwodne konstrukcji

Najczęściej stosowane produkty Sika w Łodzi przy pracach związanych z zabezpieczeniem przeciwwodnym lub przeciwwilgociowym konstrukcji są:

 • Elastyczna, dwuskładnikowa mikrozaprawa uszczelniająca SikaTopSeal-107 – dwuskładnikowa szpachlówka uszczelniająca na bazie cementu modyfikowana polimerami zawierająca specjalne domieszki.
 • Szybkosprawna, dwuskładnikowa, elastyczna mikrozaprawa uszczelniająca Sikalastic-152 – wzmocniona włóknami zaprawa charakteryzująca się wysoką elastycznością, na bazie cementu modyfikowanego specjalnymi odpornymi na alkalia polimerami.
 • Membrana hydroizolacyjna SikaProof A – przylegający na całej powierzchni, kompozytowy, membranowy system hydroizolacyjny do konstrukcji żelbetowych.

Produkty Sika w Łodzi – wypełnianie i uszczelnianie dylatacji

Najczęściej stosowane produkty Sika w Łodzi przy pracach związanych z wypełnianiem i uszczelnianiem dylatacji są:

 • Poliuretanowy materiał uszczelniający Sikaflex PRO-3 – jednoskładnikow, wiążący pod wpływem wilgoci z powietrza, trwale elastyczny materiał uszczelniający na bazie poliuretanu o wysokiej odporności mechanicznej, do stosowania w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni.
 • Elastyczny materiał uszczelniający i uniwersalny klej Sikaflex-11FC – jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy materiałe o niespływającej konsystencji, przeznaczony do uszczelniania i klejenia, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.