Blog

System naprawy posadzki przemysłowej przy zastosowaniu samopoziomujących mas przemysłowych

WEBER DuroSystem samopoziomujące posadzki przemysłowe

Weber DuroSystem to nowoczesny system samopoziomujących, cienkowarstwowych, cementowych posadzek przemysłowych, który powstał w wyniku poszukiwania nawierzchni bardzo wytrzymałej, trwałej, odpornej na ścieranie, uderzenia, działanie wody, alkaliów, oddziaływania kół pojazdów oraz inne obciążenia przemysłowe, a także łatwej i szybkiej w wykonaniu.

Ze względu na właściwości polecany jest szczególnie do:

  1. Magazynów wysokiego składowania – pozwala na uzyskanie tzw. posadzek superpłaskich (ang. superflat floor), płaszczyzna pozioma z dokładnością 1,5 mm na 2 m.
  2. Obiektów remontowanych – posadzki Weber DuroSystem nie powodują kolizji wysokościowych (np. konieczności wymiany drzwi, przestawiania maszyn itp.) i nie przeciążają istniejącej konstrukcji. Można je także stosować w miejscach o nieskutecznej hydroizolacji. Szybkie tempo wykonywania prac oraz wiązania ułożonego materiału minimalizują przerwy w eksploatacji obiektu (możliwość obciążenia ruchem pieszym po 1 dniu, średnie obciążenia po 3 dniach a pełne po 7 dniach).
  3. Garaży na wiele samochodów – system jest odporny na intensywny ruch pojazdów.
  4. Hal fabrycznych, magazynów i warsztatów – Weber DuroSystem daje możliwość wielu rozwiązań dostosowanych do różnych wymagań. Dla każdego pomieszczenia czy strefy w zakładzie produkcyjnym, magazynie itp. można przygotować taki zestaw wyrobów systemu, aby inwestor płacił jedynie za niezbędne, w danym przypadku, cechy użytkowe.
  5. Do supermarketów i powierzchni ekspozycyjnych, gdzie występuje intensywny ruch pieszy (ścieranie) i wymagane jest utrzymanie dużej czystości.
  6. Nowych obiektów przemysłowych – gdy podłoże stanowi dobrze wypoziomowany i zagęszczony beton klasy min. B25 wystarczy 8 –10 mm samopoziomującej posadzki DuroSystem, aby otrzymać idealną powierzchnię przemysłową.
  7. Jako warstwa wyrównująca, podkładowa pod malowanie lub nawierzchnie z żywic.

Co wyróżnia posadzki WEBER DuroSystem?

Posadzki DuroSystem dostarczane są jako gotowa do użycia sucha mieszanka na bazie cementu, która po zmieszaniu z wodą tworzy samopoziomującą masę układaną cienką warstwą na nośnym podłożu.

Posadzki przemysłowe DuroSystem są:

  • błyskawiczne w układaniu – w ciągu godziny można wykonać nawet ponad 500 m2,
  • szybkosprawne – pozwalają na zminimalizowanie przerw w użytkowaniu obiektu (ruch pieszy jest możliwy już po 2 – 5 godzinach, a pełne obciążenie po 7 dniach) i zmniejszają całkowity koszt robót,
  • cienkowarstwowe – eliminują kolizje wysokościowe ciągów technologicznych i komunikacyjnych oraz kosztowne przeróbki instalacji, a przy tym nie przeciążają istniejącej konstrukcji,
  • paroprzepuszczalne – są idealne przy niepewnej izolacji przeciwwilgociowej tj. tam, gdzie posadzki „zamknięte” odspajają się od podłoża,
  • trwale związane z podłożem – wyróżniają się bardzo dużą przyczepnością (>3MPa), są odporne na rozwarstwienia,
  • minimalnym skurczu – szczeliny dylatacyjne wykonywane są jedynie nad dylatacjami w konstrukcyjnym podłożu,
  • przyjazne dla wykonawcy… – są układane niewielkim wysiłkiem, w prosty sposób, w błyskawicznym tempie, przy użyciu pompy (w pozycji stojącej, a nie na kolanach), nie wymagają zacierania ani dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych,
  • …i użytkownika – są tanie w eksploatacji, nie zawierają żadnych składników toksycznych, szybko się je wykonuje – przerwa na remont jest krótka.

Kto wygrywa na posadzkach Weber DuroSystem?

Inwestor:

może liczyć na krótki czas wykonywania robót, minimalne przestoje, niewielkie zużycie materiału; przy niskich nakładach ma zagwarantowany oczekiwany efekt, czyli trwałą, ekonomiczną, łatwą w konserwacji posadzkę o doskonałych parametrach.

Projektant:

może zaproponować optymalne rozwiązania w atrakcyjnej cenie; unika kolizji wysokościowych i przeróbek ciągów technicznych, komunikacyjnych oraz instalacji; nie ryzykuje przeciążenia istniejącej konstrukcji; uzyskuje bezpieczeństwo rozwiązania nawet przy niepewnej izolacji przeciwwilgociowej podłoża.

Wykonawca:

pracuje szybciej i łatwiej, potrzebuje mniejszego składowiska materiałów i niewielkiego placu budowy; może zaproponować dogodniejsze warunki kontraktu i atrakcyjniejsze ceny; minimalizuje koszty transportu i rozładunku; skraca harmonogram budowy – już po godzinie od ułożenia posadzki ABS można po niej chodzić i podjąć następne prace.

W skład systemu wchodzą:

weber.floor 4716 – preparat do gruntowania podłoży pod cementowe podkłady podłogowe i posadzki przemysłowe, koncentrat do rozcieńczania wodą.

weber.floor 4602 – samopoziomujący podkład pod posadzki przemysłowe DuroSystem i posadzki żywiczne pod średnie i duże obciążenia, cementowy, do układania mechanicznego i ręcznego, stosowany również jako warstwa nawierzchniowa, 5 – 30 mm.

weber.floor 4610 – samopoziomująca posadzka przemysłowa

Zastosowanie:

Do szybkiego wykonywania równych, gładkich, antypoślizgowych i dokładnie wypoziomowanych posadzek obciążonych lekkim, średnim i dużym ruchem transportowym oraz poddawanych intensywnemu ścieraniu.

Do stosowania wewnątrz budynków na konstrukcyjnie nośnych podłożach betonowych.

Do stosowania w fabrykach, magazynach, halach produkcyjnych, garażach, sklepach, powierzchniach wystawienniczych itp.

Zaprawą weber.floor 4610 można także wykonywać naprawy posadzek o spadkach do 1,5%.

WRESZCIE W 12 GODZIN MOŻNA WYMIENIĆ ZNISZCZONĄ POSADZKĘ

stara, zniszczona posadzka betonowa

przygotowanie podłoża (śrutowanie, odkurzanie)

niwelacja podłoża

gruntowanie podłoża

wylewanie masy pompą gotowa posadzka

gotowa posadzka