Renowacja pokryć dachowych z zastosowaniem membran poliuretanowych

Wszelkie powierzchnie wystawione na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza opadów deszczu i śniegu, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Dotyczy to również pokryć dachowych, które bez zabiegów renowacyjnych prędzej czy później ulegną destrukcji i zaczną przeciekać. Można skutecznie zapobiec temu niekorzystnemu zjawisku sięgając po nowoczesne systemy hydroizolacji, takie jak HYPERDESMO firmy Alchimica. Oferowane produkty pozwalają stworzyć membranę poliuretanową o klasie trwałości W3, co oznacza, że okres jej eksploatacji wynosi co najmniej 25 lat.

Systemy hydroizolacji HYPERDESMO znajdują zastosowanie do dachów pokrytych papą, betonem, membraną PCV/PVC, TPO/FPO i EPDM, blachą oraz pianką PUR. Służą zarówno do renowacji starych i uszkodzonych połaci, jak również do zabezpieczania nowych konstrukcji. Przeznaczone są do łatwej aplikacji (na zimno) wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym, bez potrzeby podgrzewania.

Trzywarstwowy system hydroizolacji dachu

Renowacja pokryć dachowych z zastosowaniem systemu hydroizolacji firmy Alchimica polega na nałożeniu kolejno trzech warstw produktów, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc spójną, wysoce odporną całość. Należy aplikować po kolei:

Tylko trzy proste kroki dzielą Państwa od stworzenia bezszczelinowej, spójnej hydroizolacji na Waszym domu lub obiekcie użytkowym.

Zalety płynnej membrany poliuretanowej

Dzięki niezawodnym produktom HYPERDESMO od marki Alchimica powstają elastyczne powłoki, która skutecznie uszczelniają stare, przeznaczone do renowacji oraz zupełnie nowe pokrycia dachowe. Membrana poliuretanowa jest niewrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wysoka i niska temperatura, odbija również promienie słoneczne, zapobiegając przegrzewaniu konstrukcji. Odznacza się wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną, ma wysoką zdolność do mostkowania pęknięć.

Membrana zawiera wysokiej jakości elastomerowe hydrofobowe żywice poliuretanowe. Znajduje szerokie spectrum zastosowań na podłoża betonowe, mozaikę, płyty eternitowe, pokrycia akrylowe i bitumiczne, drewno, skorodowane metale czy galwanizowaną stal. Dodatkowym plusem płynnego produktu jest łatwa aplikacja za pomocą pędzla, wałka lub natrysku hydrodynamicznego. Membrana wiąże się pod wpływem wilgoci z powietrza, tworząc gładką, jednolitą warstwę.

Produkty uszczelniające od renomowanego producenta

Systemy do renowacji i hydroizolacji pokryć dachowych HYPERDESMO pochodzą od uznanego producenta, firmy Alchimica. Dostarcza on szeroki wybór produktów poliuretanowych, przeznaczonych do uszczelniania różnorodnych materiałów, na przykład:

Wszystkie wymienione produkty, zawierające w składzie żywice poliuretanowe, mogą Państwo nabyć w internetowym sklepie Matbau. Od wielu lat współpracujemy z firmą Alchimica, która jest naszym stałym partnerem handlowym.

Zapraszamy po nowoczesną chemię budowlaną, stosowaną do renowacji i hydroizolacji pokryć dachowych. W asortymencie mamy też szereg innych produktów.