Blog

Technologia mikrocementu Bautech – rodzaje, właściwości, zastosowania

Beton architektoniczny jest w ostatnich latach jest jednym z najciekawszych i najchętniej wybieranych rozwiązań aranżacyjnych. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych projektach, podkreśla również surowy charakter wnętrz industrialnych i loftowych, wpisuje się nawet w stylistykę retro i vintage. Najczęściej spotkamy go w pokojach dziennych, święci też triumfy w różnych lokalach użytku publicznego. Co więcej, dzięki swoim właściwościom, tynki dekoracyjne, mikrocement i beton architektoniczny od BAUTECH z powodzeniem można też stosować w tak zwanych strefach mokrych, jak łazienki. Zapraszamy do poznania systemów proponowanych przez producenta, a także ich właściwości i możliwości zastosowania.

Tynk dekoracyjny BAUTECH CREATIVO WALL

Przy pomocy tynku dekoracyjnego można uzyskać zarówno gładką powierzchnię, jak i efekt surowej, naturalnej faktury. Aby pokryć nim ścianę lub inne podłoże, należy rozpocząć od naniesienia na nią preparatu do gruntowania. Następnym krokiem jest nałożenie dwóch warstw tynku dekoracyjnego za pomocą pacy do gładzi. Kolejnym jest szlifowanie ściany papierem ściernym. Tynk dekoracyjny BAUTECH CREATIVO WALL po nałożeniu ma grubość zaledwie 1,5 mm.

Możemy wybrać jedno z dwóch rozwiązań – ścianę gładką lub efekt surowy z tzw. „wżerami”. W pierwszym przypadku należy po prostu nanieść na ścianę druga warstwę tynku i pozostawić ją do wyschnięcia. Jeśli zaś zależy nam na naturalnym efekcie, to powinniśmy jeszcze nadać jej odpowiednią fakturę. Wykorzystamy do tego pacę, którą przyciskamy do świeżej warstwy. Dla lepszego efektu można zastosować też impregnat zabezpieczająco-koloryzujący. Na koniec na ściany należy jeszcze nanieść lakier zamykający.

BAUTECH CREATIVO WALL występuje w kilku odcieniach szarości, ale i w kilkunastu innych barwach – od beżu po odcienie pastelowej zieleni. Będzie więc pasował do wielu wnętrz. Zachwycające efekty przynosi po nałożeniu na różne rodzaje podłoża – tynk mineralny, karton-gips, ale też drewno, metal czy szkło. Przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków.

Mikrocementowe posadzki BAUTECH CREATIVO

Dzięki systemom BAUTECH możesz uzyskać też cienką, wytrzymałą i bardzo efektowną posadzkę, która niemal idealnie imituje beton. Mikrocement BAUTECH CREATIVO uzupełniony jest domieszką polimerów, twardych kruszyw i płynnych pigmentów.

Zalety tej posadzki to nie tylko efektowny wygląd i wysoka odporność na uszkodzenia. Na jej powierzchni nie osiada też kurz i pyły – łatwo więc utrzymać ją w porządku, a do tego jest też niewrażliwa na działanie promieniowania UV. By utrzymać jej dekoracyjny wygląd, warto regularnie stosować preparaty do konserwowania. Podobnie, jak tynk dekoracyjny, mikrocement również można stosować na różne rodzaje podłoży, w tym na podłogach podniesionych i w strefach mokrych.

Beton architektoniczny BAUTECH CREATIVO ONE

Cienkowarstwowy, uniwersalny system BAUTECH CREATIVO ONE nadaje się z kolei zarówno do pokrywania ścian, jak i tworzenia betonowych posadzek (również z ogrzewaniem podłogowym). Beton architektoniczny posiada wszystkie pozytywne cechy innych wymienionych wyżej systemów Creativo – jest bardzo trwały, odporny na uszkodzenia i zarysowania, a także przyjazny dla alergików. Wśród jego największych zalet należy wymienić fakt, że wyłożone nim posadzki bardzo szybko (już po 24 godzinach od jego wykonania) nadają się do ruchu pieszego. Przy pomocy betonu architektonicznego można tworzyć unikalne wzory, a jeśli połączymy ten fakt z bardzo szeroką gamą kolorystyczną produktu, mamy pewność, że wykonany projekt będzie naprawdę niepowtarzalny.

Liczne możliwości aranżacyjne

Jeśli podoba się nam efekt starej cegły, sięgamy po materiały na nie stylizowane – klinkier lub formowane ręcznie cegły. Analogicznie, jeśli w pomieszczeniu chcemy postawić na akcent nawiązujący do betonu, wybieramy materiały, które imitują go w jak najlepszym stopniu. Tynki dekoracyjne, mikrocement czy też beton architektoniczny BAUTECH CREATIVO WALL i ONE bez wątpienia poradzą sobie z tym zadaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *