Blog

Talent MB FL 2K, czyli uszczelnienie, klejenie oraz spoinowanie jednym produktem 

Jako specjalista od hydroizolacji firma Remmers postawiła sobie za zadanie ochronę wszelkiego rodzaju konstrukcji przed wilgocią, ich renowację, a tym samym długotrwałe utrzymanie. Aby osiągnąć ten cel, tworzone są innowacyjne produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości, a jednocześnie są przyjazne dla użytkownika. MB FL 2K to nowe, innowacyjne rozwiązanie w ofercie uszczelnień zespolonych firmy Remmers. Ten jeden produkt łączy w sobie właściwości mineralnej zaprawy uszczelniającej, elastycznego kleju do płytek oraz wodoodpornej zaprawy do spoinowania. Dzięki doskonałej przyczepności i odporności ten wszechstronny talent może wykorzystać swoje mocne strony, zwłaszcza przy renowacji starych budynków. Tak zwane podłoża krytyczne, jak na przykład stara okładzina z płytek ceramicznych, nie stanowią problemu dla MB FL 2K. 

Jeden produkt, trzy zastosowania: 

  • Hydroizolacja 

Dzięki elastycznej, mineralnej zaprawie uszczelniającej, spełniającej wymagania normy PN-EN 14891, każde zastosowanie staje się nie tylko zwykle bezpieczne, ale i nieskomplikowane. Dzięki szybkiemu schnięciu można przystąpić do kontynuowania prac już po kilku godzinach. 

  • Zaprawa klejowa do płytek 

W badaniach zgodnie z normą PN-EN 12004, oznaczony jako zaprawa elastyczna klasy C1 E S2, produkt MB FL 2K wyróżnił się przede wszystkim najwyższą możliwą elastycznością, jak również wydłużonym czasem otwartym. Dlatego też nadaje się szczególnie do zastosowania na tzw. podłożach krytycznych, takich jak stare okładziny ceramiczne. 

  • Zaprawa do spoinowania 

MB FL 2K spełnia również wymagania stawiane zaprawom do spoinowania w normie PN-EN 13888. Wodoodporne spoiny w sposób szczególny sprawdzają się przy zastosowaniu na zewnątrz budynków. Dzięki jasnej barwie zaprawy, możliwe jest jej zabarwienie na inne kolory. 

Hydroizolacje zespolone w pełnym rozkwicie 

Nie bez powodu wykonywanie uszczelnień zespolonych (tj. hydroizolacji w połączeniu z okładziną ceramiczną) zyskuje na przestrzeni lat na znaczeniu. Ten wprowadzony pod koniec lat osiemdziesiątych minionego stulecia system, sprawdził się zarówno w praktyce, jak i znalazł odzwierciedlenie w przepisach. 

Produkty wchodzące w skład uszczelnienia zespolonego zostały objęte europejskimi normami wyrobu, a system jako całość w sposób bardziej szczegółowy został opisany we wprowadzonej w roku 2017 serii norm DIN 18531-185351. 

Produkt MB FL 2K znajduje, zgodnie z normami, zastosowanie w szerokim spektrum zastosowań, zarówno przy renowacji istniejących budynków, jak i w obiektach nowo wznoszonych. System hydroizolacji, certyfikowany zgodnie z ETAG 022, jest odpowiedni do wszystkich klas ekspozycji na. Za pomocą MB FL 2K można trwale i bezpiecznie uszczelnić zarówno łazienki w mieszkaniach prywatnych, jak i pomieszczenia prysznicy w obiektach użyteczności publicznej oraz obszary wokół basenów. 

Klasyczne izolacje podpłytkowe mają z reguły istotny słaby punkt. Podczas gdy warstwę użytkową płytek lub płyt uważa się za wodoodporną, woda może nadal przenikać do konstrukcji mikropęknięcia w zaprawie do spoinowania lub bezpośrednio przez zaprawę mineralną. Dzięki specjalnej recepturze produkt MB FL 2K zapewnia zdecydowanie wyższy poziom zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci, co oznacza, że ​​jego talent można szczególnie dobrze wykorzystać na zewnątrz budynków, tj. w przypadku takich elementów jak balkony czy tarasy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *