Blog

Centrum Szkoleniowe MATBAU

Ciągły rozwój branży budowlanej jest związany z poszukiwaniem coraz to nowszych, lepszych rozwiązań technologicznych. Producenci materiałów budowlanych, w tym chemii budowlanej, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów poszerzają swoją ofertę produktową. Znajomość tych technologii oraz zapoznanie się z istotnymi szczegółami ich stosowania jest dla Wykonawców kluczem do rozwoju swoich firm i poprawy konkurencyjności na rynku budowlanym.

Jak powszechnie wiadomo nawet najlepszy produkt można „popsuć” przez niewłaściwą aplikację przy konkretnej realizacji. Większość obecnie stosowanych technologii wymaga stosownego do potrzeb i specyfiki danego obiektu przygotowania podłoża. Innym elementem mającym bardzo duży wpływ na jakość przeprowadzonych prac mają warunki atmosferyczne otoczenia panujące w trakcie wykonywania robót. Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz ewentualnym zabezpieczeniu świeżo wykonanych prac przed np. opadami deszczu.

Zdajemy sobie sprawę, że podstawowa wiedza z praktycznego stosowania oferowanych produktów będzie bardzo pomocna przy realizacji projektów inwestycyjnych.

Mamy przyjemność poinformować Państwa o uruchomieniu od 8 września 2022 r. Centrum Szkoleniowego, w którym będą odbywać się systematyczne szkolenia z zakresu technologii i produktów oferowanych przez firmę MATBAU. Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów, technologów Dostawców produktów. Często będą połączone z pokazem praktycznym.

Szkolenia trwać będą 2 – 3 godziny. Tematyka będzie ukierunkowana na wąski zakres produktów i technologii.

Jesteśmy przekonani, że nasza nowa propozycja wpłynie na zwiększenie wiedzy w zakresie stosowania produktów oraz zwiększenie kwalifikacji pracowników.

Pierwsze szkolenia już się odbyły i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tematem szkolenia w dniu 8 września 2022 r. były płynne poliuretanowe membrany dachowe firmy Alchimica.

W trakcie szkolenia oprócz przekazania informacji o produktach poruszono kwestie najczęściej popełnianych błędów przy aplikacji. Zostały omówione różne sposoby gruntowania uzależnione od rodzaju podłoża. W czasie pokazu praktycznego zwrócono szczególną uwagę na uszczelnienie detali, które stanowią bardzo istotną rolę dla uzyskania szczelności i znacząco wpływają na wieloletnie, bezproblemowe funkcjonowanie membran dachowych.

Tematem szkolenia w dniu 13 września 2022 r. były dwa produkty firmy Remmers – MB 2K elastyczna hydroizolacja grubowarstwowa, MB FL 2K zespolona hydroizolacja typu 3w1.

MB 2K polimerowa powłoka grubowarstwowa, która łączy właściwości elastycznego, mostkującego rysy, mineralnego szlamu uszczelniającego jak również bitumicznej powłoki grubowarstwowej. Produkt o bardzo szerokim zakresie zastosowań.

MB FL 2K czyli uszczelnienie, klejenie oraz spoinowanie jednym produktem.

Jeden produkt, trzy zastosowania:

Hydroizolacja – dzięki elastycznej, mineralnej zaprawie uszczelniającej każde zastosowanie staje się nie tylko zwykle bezpieczne, ale i nieskomplikowane. Dzięki szybkiemu schnięciu można przystąpić do kontynuowania prac już po kilku godzinach.

Zaprawa klejowa do płytek – produkt oznaczony jako zaprawa elastyczna klasy C1 E S2 wyróżnia się przede wszystkim najwyższą możliwą elastycznością, jak również wydłużonym czasem otwartym. Dlatego też nadaje się szczególnie do zastosowania na tzw. podłożach krytycznych, takich jak stare okładziny ceramiczne.

Zaprawa do spoinowania – spełnia również wymagania stawiane zaprawom do spoinowania. Wodoodporne spoiny w sposób szczególny sprawdzają się przy zastosowaniu na zewnątrz budynków. Dzięki jasnej barwie zaprawy, możliwe jest jej zabarwienie na inne kolory.

Następne szkolenie odbędzie się 29 września 2022 r. i jego tematem będą produkty firmy Schomburg – Aquafin 2K MPlus i Aquafin RB 400 w aspekcie hydroizolacji budynków i zbiorników.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztatach. Zgłoszenia można kierować poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie www w zakładce Szkolenia lub poprzez pocztę elektroniczną na adres rsocha@matbau.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *