Blog

Posadzki Dekoracyjne: Żywica – Beton – Mikrocement

Standardowe metody wykończenia podłóg nie zawsze spisują się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach, w których architekci chcą osiągnąć niepowtarzalny efekt. Podczas projektowania wyglądu pomieszczeń warto brać pod uwagę ich ogólny charakter: użyteczność, funkcjonalność, spójność z pozostałymi elementami aranżacji, łatwość pielęgnacji, trwałość oraz, oczywiście, względy estetyczne.

Coraz większą popularnością w nowym budownictwie cieszą się posadzki dekoracyjne – wykonane np. z mikrocementu czy żywicy. Podstawowym wyróżnikiem tego typu rozwiązań jest ich unikatowe piękno, które rzuca się w oczy i stanowi istotny element każdej aranżacji. Na uwagę zasługuje także pełna elastyczność w tworzeniu nieszablonowych rozwiązań wnętrzarskich.

Co wyróżnia posadzki dekoracyjne z żywicy?

Przede wszystkim – wyjątkowy wygląd oraz prostota w utrzymaniu w czystości. Posadzki dekoracyjne z żywicy mają uniwersalne zastosowanie – sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczeń w mieszkaniach, a także w lokalach usługowych i przemysłowych. Ich stylistyka może być dowolnie dostosowywana. Podłogi żywiczne, o ile umiejętności wykonawcy pozwalają na improwizację w zakresie wyglądu, mogą imitować nawet kilkubarwny marmur. Charakterystyczną, bezładną teksturę podłogi żywicznej można uzyskać dzięki stosowaniu dekoracji lub materiałów o różnych kolorach.

Możliwości aranżacji są właściwie nieograniczone – w żywicznych posadzkach można zatapiać brokat, rozmaite przedmioty nawiązujące do tematycznego wystroju lokalu, drewno, kamyki, muszle i wszystko inne, co tylko przyjdzie na myśl.

Techniczne zalety podłóg, do których wykończenia zastosowano żywicę

Szczególnym wyróżnikiem takich podłóg jest łatwość i relatywnie szybka instalacja, ale też wodoodporność oraz wysoka twardość. Zastosowanie odpowiednich preparatów przygotowujących podłoże – np. podkładów samopoziomujących weber.floor 4310, pozwala na osiągnięcie jeszcze wyższej trwałości i jakości wykonania.

Dekoracyjne podłogi z żywicy, choć z czasem w wyniku standardowego użytkowania mogą się ścierać (uznaje się, że następuje to dopiero po kilku latach w przypadku obiektów mieszkalnych), to ich renowacja i odświeżenie nie stanowią żadnego problemu.

Posadzki dekoracyjne z mikrocementu – bez konieczności wykonywania dylatacji

Podłogi, które doskonale pasują do wnętrz ekskluzywnych, urządzonych w surowym, nowoczesnym stylu – np. industrialnym bądź minimalistycznym, często odwzorowują swoim wyglądem strukturę naturalnego kamienia. Dekoracyjne posadzki z mikrocementu, inaczej betonu cienkowarstwowego, są uznawane za dość wymagające w wykonaniu, więc warto posiłkować się w ich przypadku usługami świadczonymi przez doświadczonych specjalistów.

Mikrocement jest rozwiązaniem niezwykle stylowym, nadającym szlachetny wygląd każdemu z pomieszczeń. Do złudzenia może przypominać marmur czy betonową płytę – zarówno wyglądem, jak i fakturą. Materiał ten umożliwia tworzenie dekoracyjnych podłóg w dowolnych wariantach, różniących się od siebie zarówno kolorystyką (gdyż możliwości wybarwień są setki), jak i uzyskiwaną strukturą.

Mikrocement – element wykończenia wnętrz, który nadaje unikatowość

Posadzki z mikrocementu powstają dzięki naniesieniu cienkiej warstwy materiału na podłoże za pomocą techniki szpachlowania. Zazwyczaj ma ona grubość 2-3 mm, co sprawia, że nie wpływa ona w żaden sposób na podwyższenie poziomu podłogi i nie “zabiera” metrażu.

Do przygotowania trwałej oraz funkcjonalnej, dekoracyjnej podłogi z mikrocementu warto stosować sprawdzone, renomowane materiały bazowe. BAUTECH CREATIVO, BAUTECH CREATIVO ONE są produktami, dzięki którym można uzyskać naprawdę piorunujący efekt. Ta mineralna posadzka industrialna pozwala na tworzenie niepowtarzalnych projektów, nadających wnętrzom unikatowy klimat.

Materiał, jakim jest mikrocement, sprawdzi się nie tylko w charakterze oryginalnego pomysłu na wykończenie podłogi, ale też jako powłoka nadająca niepowtarzalny wygląd schodom, blatom, a nawet ścianom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *